Wystawa z KCRiS Oaza

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do Oazy w Kórniku na wspólny spacer w czasie!

Wystawa prezentuje część zgromadzonych przeze mnie zbiorów starych fotografii Kórnika i Bnina, jest również zapowiedzią kolejnych bardzo ciekawych odkryć, którymi dzielił będę się z Państwem już tej jesieni poprzez witrynę www.kornik.info

fot.: Hubert Marciniak

Kórnik i Bnin identyfikowane są głównie przez turystów i przyjezdnych gości z Zamkiem Kórnickim, Arboretum oraz Kolegiatą. Gmina Kórnik to jednak dużo więcej, to także ulice, miejsca, wydarzenia i ludzie.

Wystawa pt.: „Kórnik – spacer w czasie” ma na celu skupienie uwagi osób przyjeżdżających do Oazy spoza miasta, jak również mieszkańców Kórnika, na wielu innych wspaniałych, a niejednokrotnie zabytkowych miejscach naszego dwumiasta.

Prezentacja starej zabudowy ulic oraz nieistniejących już punktów handlowych oraz usługowych, umożliwi oglądającemu magiczną podróż w czasie, dzięki której zupełnie inaczej spojrzy na znane lub nieznane dotychczas miejsca. Wystawa stanowi ciekawą lekcję historii, która utrwali w pamięci informacje o kórnickich zabytkach, miejscach pamięci, wydarzeniach historycznych.

Wystawa stanowi również zachętę (głównie dla mieszkańców Gminy Kórnik) do współpracy w tworzeniu wirtualnego spaceru po Kórniku realizowanego na stronie www.kornik.info.

Wszystkich zainteresowanych, sympatyków, mieszkańców Kórnika i okolic serdecznie zapraszam do Centrum Oaza oraz do regularnego odwiedzania strony kornik.info

projekt: Marcin Ćwikła

Dodaj komentarz