O nas

Szanowni Państwo

Nazywam się Jakub Mąderek, od kilku lat moją pasją jest poszukiwanie historycznych materiałów dotyczących Gminy Kórnik. Na początku 2014 roku postanowiłem opublikować zebraną kolekcję. W ten sposób powstała strona Kórnik – spacer w czasie.

Kórnik i Bnin identyfikowane są głównie przez turystów i przyjezdnych gości z Zamkiem Kórnickim, Arboretum oraz Kolegiatą. Gmina Kórnik to jednak dużo więcej, to także ulice, miejsca, wydarzenia i ludzie.

Strona „Kórnik – spacer w czasie” ma na celu skupienie uwagi osób na wielu innych wspaniałych, a niejednokrotnie zabytkowych miejscach naszego dwumiasta.

Prezentacja starej zabudowy ulic, nieistniejących już punktów handlowych oraz usługowych, umożliwi oglądającemu magiczną podróż w czasie, dzięki której zupełnie inaczej spojrzy na znane lub nieznane dotychczas miejsca. Strona stanowi ciekawą lekcję historii, która utrwala w pamięci informacje o kórnickich zabytkach, miejscach pamięci, wydarzeniach historycznych.

Nieustannie poszukuję nowych materiałów do strony. Jeśli posiadają Państwo w swoich albumach stare fotografie miejsc, ulic, wydarzeń, ludzi – bardzo proszę o kontakt. Poszukuję zdjęć z każdego okresu, nie tylko tych najstarszych. Na prowadzonej przeze mnie stronie można również znaleźć zdjęcia z lat 80/90’tych oraz z początków XXI w.

Fotografie, dokumenty lub opisy można przesyłać na adres email podany w zakładce kontakt. Jeżeli nie ma możliwości wysłania fotografii w formie elektronicznej, mogę podjechać do Państwa ze skanerem i na miejscu skopiować fotografie.

Jakub Mąderek
606 72 33 85