Stanisław Łuczak i jego obrazy

Szanowni a Zacni! Zapraszam na wyjątkową wystawę obrazów Pana Stanisława Łuczaka.

Dworek Myśliwski - Kórnik, Mościenica, Skrzynki - Stanisław Łuczak
Dworek Myśliwski na Mościenicy 1573 rok
Dworek Myśliwski - Kórnik, Mościenica, Skrzynki - Stanisław Łuczak
Dworek Myśliwski na Mościenicy 1573 rok
Stara Poczta - Kórnik, Plac Powstańców Wielkopolskich - Stanisław Łuczak
Stara Poczta - Plac Powstańców Wielkopolskich
Pałac Białej Damy - Stanisław Łuczak
Pałac Białej Damy
Rynek w Bninie - Stanisław Łuczak
Rynek w Bninie
Dom Żyda Schola - Stanisław Łuczak
Dom Żyda Scholla - Kórnik, ul. Wojska Polskiego
Synagoga żydowska
Synagoga Żydowska
Kościół w Bninie
Kościół w Bninie
Zamek Działyńskich - Zamoyskich - Stanisław Łuczak
Zamek Działyńskich - Zamoyskich
Biała Dama i Czarny Rycerz - Stanisław Łuczak
Biała Dama i Czarny Rycerz
ulica Średzka - Kórnik
ulica Średzka - Kórnik

Stanisław Łuczak urodził się w 30 września 1949r. w nieistniejącej już podpoznańskiej osadzie Żegrze, na trasie Poznań – Kórnik. Tutaj też spędził dzieciństwo i lata szkolne.

Jest obdarzony zdolnościami plastycznymi, dzielił jednak swoje zainteresowania na muzykę, przyrodę i fotografię. Dopiero w wieku 20 – 30 lat namalował kilkanaście obrazów olejnych. Rysował i szkicował ołówkiem, węglem i kredkami. Życie zawodowe nie dawały mu szans na zajmowanie się realizacją swojego malarskiego marzenia. Nieomal 40 lat upłynęło, aby na emeryturze powrócić do swojej pasji malarskiej.

Lubi malować krajobrazy i architekturę dworską. W wieku swoich 70 lat postanowił odtwarzać na obrazach miasta Kórnik i Bnin; dawny i współczesny, zwłaszcza wobec po bezpowrotnej utracie urokliwej swojej „małej ojczyzny” tzn. Żegrza, zburzonego w latach 80 na potrzeby budowy nowych poznańskich osiedli mieszkaniowych.

Stanisław Łuczak pamięta Kórnik z końca lat 50., gdy jako dziecko brał udział w majówkach organizowanych przez żegierskich gospodarzy, którzy odpowiednio umajonych wozami konnymi zielenią i zaopatrzonych w wiktuały organizowali tzw. majówki na kórnickich Błoniach.

Stanisław Łuczak w swoim malarstwie, woli być postrzegany jako rzemieślnik, aniżeli artysta. Aktualnie mieszka w Borówcu, w urokliwym domku, otoczonym licznymi ciekawymi gatunkami drzew i krzewów. Jego wiedza dendrologiczna jest imponująca. Jednym z jego ważnych zainteresowań to bibliofilstwo. Jest członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Przyjaciół Książki oraz Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego. Poznawanie Polski i nie tylko jest jego pasją od dziecka.

Dodaj komentarz